VZKAZ DUŠE: Příběh útěku

Poprosila mě o Vzkaz duše jedna krásná žena z Anglie. Ukázala se mi jako mladá dívka, která utíkala lesem mezi stromy. Běžela závod o život. Honili ji 3 muži, v uniformách. Míjela hbitě stromy a měla parádní náskok. Věděla, že pokud ji dostihnou, bude s ní zle.

Najednou se před ní rozprostřela propast. Nemohla ano krok vpřed. Mezi stromy nebylo vidět, že běží vstříc útesu. Nebylo kam utéct. Zmocnila se jí hrůza, pomalu se vyděšeně otočila a… Zažila nejhorší den a poslední noc svého života. Skončila uvázaná u stromu, v plné moci tří mužů u ohniště.

Byla jsem znásilněná? Zeptala se mě ta žena se slzami v očích. Odpověď znala sama nejlíp.

TAK PROTO MÁM CELÝ ŽIVOT potřebu pořád utíkat! Mám skvělou rodinu, příjemný život, ale stejně mě pořád napadaly myšlenky že bych se nevím-proč jen tak sbalila a utekla do Indie. Do Kanady. Kamkoli, i když to nedávalo smysl. A hlavně skoro každý den chodím BĚHAT…. A neskutečně jsem se doteď bála toho, aby mě někdo nepřepadl, neznásilnil! Dávala jsem obrovský pozor jestli není šero, jestli není poblíž křoví…. A VŽDYCKY JSEM BĚHALA S PEPŘÁKEM! Už chápu, proč ten strach byl tak obrovský, nevysvětlitelně obrovský…

Žila tady a teď, ale část její psychiky byla aktivní v jiném, starém příběhu,kde dokola prožívala emoční trauma. Říká se tomu časová kapsle…

S ženou jsme z toho příběhu společně odešly, nechala tam násilníky i přesvědčení, že nebyla schopná dostatečně rychle utéct, kdyby „něco“… Dál ráda běhá, ale už bez nutkání utíkat. Už ví, že tehdy utíkala opravdu o život a nemohla za to, že nedoběhla do bezpečí. Nebyla to její chyba. Zato to však byla obrovská zkušenost, která ji dovedla až sem.

S úctou ke všem příběhům, Lucka Claristaé

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *