VZKAZ DUŠE: O královské dcerunce

Dlouho jsem vám sem nedávala žádný akašický příběh, tak to dneska napravíme 🙂 Žila byla jedna oficiální psaná historie dějin, která se však dost často lišila od reálných příběhů daných osob. A tak mi byl po době zase ukázán příběh slavné osobnosti, abych si opět mohla připomenout, proč mě dějepis nikdy ve škole nebavil: protože mu chyběly jak souvislosti, tak zkušenosti a drby ze života lidí, a taky dost často pravdivost (však dobře víme, že historii píšou vítězové).

Byla to slavná panovnice, jejíž zápisy hlásají, že prvorozeným dítkem byla dcera. Kecaj. Prvorozený byl syn, který se narodil mrtev nebo umřel během porodu, a až za ním se vydrápalo na svět jeho dvojče, prvorozená dcerunka. Byla absolutně milovaná a opečovávaná, a zapsaná jako jediná prvorozená. Jejího brášku ututlali, jako jsem to v panovnických análech viděla již několikrát.

Bylo to pro rodinu jistě velmi zarmucující a nepříjemné, ale tehdy asi fakt rodina neměla jinou volbu, než mrtvé dítko zapřít. Jinak by velmi zkomplikovali život budoucímu druhorozenému synu, kterému by mocichtivá šlechta mohla dělat velká příkoří v rámci následnictví a dědictví titulů. Ono byl totiž sakra rozdíl, jestli jste byli jakožto syn nazvaný prvorozený, anebo druhorozený, byť jediný žijící.

O prvorozené dcerunce toho svět taky příliš neslyšel, protože zemřela ve 3 a půl letech. Oficiální verze zní „náhle onemocněla žaludečními křečemi a zvracením. Zemřela vyčerpaná ve 21 hodin ve věku 3 let.“ Což je víceméně pravda. Jen ta realita byla maličko krutější, neboť před těmi náhlými žaludečními křečemi snědla lízátko vyluhované v odvaru muchomůrky zelené. Takže to byla regulérní otrava a k tomu promyšlená vražda na zakázku.

No a tak to s tou pravdou na tom našem světě je. Vlastně se v tomhle ohledu vůbec nedivím zarytým materialistům razícím postoj „na co si nesáhnu, tomu nevěřím“, protože v tomhle světě založeném na iluzích (a tedy i lžích) je to velice praktický postoj, jak si zachovat integritu i zdravý rozum 🙂

Mimochodem, ta slavná panovnice, Marie Terezie, po smrti svého manžela, jednoho z nejbohatších podnikatelů své doby, použila část zděděného majetku na umoření státního dluhu. Jak příkladné, že?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

© 2024 vzkazyduse.cz | Obchodní podmínky