Příběh z Akáši: O barokní platonické lásce

Byla to snad jediná žena v historií celé univerzity, která vystudovala hru na klavír s červeným diplomem,aby si ho následně strčila do šuplíku a po 19letech dennodenního hraní si oddychla, že už to pro ni skončilo.

Studovala hudbu kvůli svojí mámě, protože měla od mala domněnku, že hra na klavír je podmínka k její lásce. Když hrát poté přestala a šla pracovat mimo hudební obor, jejich vztah se zhroutil jako domeček z karet. Byl postavený na vetchém základu podmíněné lásky. Nic mimořádného, tento princip příběhu s rodičem si přichází prožít tisíce a tisíce duší. Ale proč to bylo všechno protkané příběhem s klavírem? Opravdu těch 19let strávených cvičením bez radosti byla náhoda?

Podívala jsem se do Akáši a příběh se začal rozplétat.

Malá milá holčička ze středních kruhů, barokní cemballo a mladičký učitel s bílou parukou na hlavě. Učil tu malou holku hrát,a moc se jí líbil. Jenomže ona byla ještě dítě, a pan učitel Adam byl tedy pro ni nedostižný sen.

Vzala si do hlavy, že musí pořád a hodně hrát, aby si udržela jeho pozornost a do budoucna tak mohla v jeho přítomnosti doufat v opětování své platonické lásky. Zařekla se, že s hraním nikdy neskončí, dokud nevyroste a nebudou s Adamem spolu.

Jak příběh s holčičkou pokračoval dál nevím, ale vím, že pan učitel brzy učit přestal a holčička s hraním kvůli rodinným a jiným povinnostem dospívající dívky přestala. A tak nedostála svému slibu, že bude hrát tak dlouho, až si svojí hudební pílí vyslouží lásku. Ten slib si přišla prožít a naplnit v tomto životě, jen se vyměnila role platonicky milovaného objektu. Už to nebyl pan učitel Adam, ale máma, která jí pomohla tenhle scénář sehrát do absurdna a tím jí pomohla svůj slib naplnit. A zároveň jí pomohla v uvědomění, že lásku si nemusí zasloužit, protože láskou sama už JE.

Pochopení tohoto příběhu ženě pomohlo odpustit si veškerý smutek a emoce kolem svého nynějšího příběhu, protože ho konečně pochopila v celé šíři a ví, že tehdy se ke svému slibu uchýlila z lásky. Ne z nenávisti, aby se v dalším životě potrestala. Z čisté lásky a nevědomosti. A tím ten příběh i v lásce skončil.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

© 2024 vzkazyduse.cz | Obchodní podmínky